Terrin Blue Lily pattern Worcester
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROYAL WORCESTER (etabl. 1751), "Blue Lily pattern" (1783-1840), terrin med underfat, flintgods, oval form, höjd ca 20, längd 33-37 cm
PROVENIENS: Stopalo
Nagg, slitage, fatet och locket med lagning
703353
2019-11-24