Terrin Blue Lily pattern Worcester

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROYAL WORCESTER (etabl. 1751), "Blue Lily pattern" (1783-1840), terrin med underfat, flintgods, oval form, höjd ca 20, längd 33-37 cm
PROVENIENS: Stopalo

Nagg, slitage, fatet och locket med lagning

703353

2019-11-24