Bojan Kina 1800-tal
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, ovoid form, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 22 cm, trälock medföljer
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, ursprungligen med porslinslock
703358
2019-11-24