Mynt och medaljer

Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer
Mynt och medaljer

Klubbat för:

550 SEK

1 500 SEK

MYNT och MEDALJER (6) Minnesmedalj över olympiaden i Mexico City 1968, silver, 1 silverdollar (Liberty) kopia av mynt hittat vid schaktning för Sergels torg, vitmetall, kopia av forntida hängsmycke, förgyllt silver, minnesmedalj över kungen av Roms dop (Napoleons son) präglad 1966, brons, med följer ockse en spardosa i nysilver, tidigt 1900-tal, diameter mellan ca 3-7cm, silvervikt ca 55 g

Ingår i tema Samlarhem

Bruks och åldersrelaterat slitage, bucklor

703386

2019-11-26