Silver ryssland niellodekor
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SILVER, 4 dlr, Ryssland, bestående av 1 opiumpipa i originaletui, niellodekor, munstycke i ben, oidentifierad mästarstämpel, Kiev, Ryssland, omkring 1908, 1 bältesspänne omgjort till brosch, niellodekor med kyriliska bokstäver "Kaukasus", oidentifierad mästarstämpel, Ryssland, omkring 1882-1899, 1 cigarettetui, niellodekor med figural scen av hästekipage, förgylld insida, möjligen Ivan Sveshnikov, Ryssland,1866-1997, 1 bälte med spänne, Ryssland, sekelskiftet 18/1900-tal, oidentifierade stämplar, total vikt ca 310 g
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Bruksslitage
703396
2019-11-26