Silver ryssland niellodekor

Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor
Silver ryssland niellodekor

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

SILVER, 4 dlr, Ryssland, bestående av 1 opiumpipa i originaletui, niellodekor, munstycke i ben, oidentifierad mästarstämpel, Kiev, Ryssland, omkring 1908, 1 bältesspänne omgjort till brosch, niellodekor med kyriliska bokstäver "Kaukasus", oidentifierad mästarstämpel, Ryssland, omkring 1882-1899, 1 cigarettetui, niellodekor med figural scen av hästekipage, förgylld insida, möjligen Ivan Sveshnikov, Ryssland,1866-1997, 1 bälte med spänne, Ryssland, sekelskiftet 18/1900-tal, oidentifierade stämplar, total vikt ca 310 g

Ingår i temaauktionen "Samlarhem"

Bruksslitage

703396

2019-11-26