Balthasar Permoser & Wilhelm Krüger
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BALTHASAR PERMOSER (1651-1732) & WILHELM KRÜGER, (1680-1756), kopia efter, gjutmassa, "Mohr mit Smaragdstufe", 1900-talets första hälft/mitt, höjd 175 cm.
Originalet står på "The Grünes Gewölbe" museet i Dresden.
Slitage, sprickor, lagningar, färgbortfall.
703408
2019-11-23