Balthasar Permoser & Wilhelm Krüger

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BALTHASAR PERMOSER (1651-1732) & WILHELM KRÜGER, (1680-1756), kopia efter, gjutmassa, "Mohr mit Smaragdstufe", 1900-talets första hälft/mitt, höjd 175 cm.

Originalet står på "The Grünes Gewölbe" museet i Dresden.

Slitage, sprickor, lagningar, färgbortfall.

703408

2019-11-23