Bordsarmatur porslin
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BORDSARMATUR, porslin, 1900-talets första hälft, balusterformad, hexagonal form, polykrom dekor av tall, monterad på mässingssockel, total höjd ca 70 cm
PROVENIENS: Stopalo
Nagg, slitage, borrad för el
703426
2019-11-24