Bordsarmatur Japan

Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan
Bordsarmatur Japan

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSARMATUR, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), polykrom dekor av kartusch med figurscen, monterad i bronsomfattning, total höjd ca 82 cm
PROVENIENS: Stopalo

Krackelering, spricka, borrad för el, klippt sladd

703445

2019-11-24