Bordsarmatur Japan
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSARMATUR, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), polykrom dekor av kartusch med figurscen, monterad i bronsomfattning, total höjd ca 82 cm
PROVENIENS: Stopalo
Krackelering, spricka, borrad för el, klippt sladd
703445
2019-11-24