Rörstrand gallerskål med fat flintgods
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RÖRSTRAND, gallerskål med fat, flintgods, 1800-talets början, oval form, med hänklar, dekor i grönt, stämpelsignerad Rörstrand (rak), längd ca 27-32 cm
PROVENIENS: Stopalo
Sprickor, nagg
703452
2019-11-24