Rörstrand gallerskål med fat flintgods

Klubbat för:

3 800 SEK

1 000 SEK

RÖRSTRAND, gallerskål med fat, flintgods, 1800-talets början, oval form, med hänklar, dekor i grönt, stämpelsignerad Rörstrand (rak), längd ca 27-32 cm
PROVENIENS: Stopalo

Sprickor, nagg

703452

2019-11-24