Ilmari Tapiovaara Domus stolar

Klubbat för:

640 EUR

Utropspris

800 EUR

ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 6 st, "Domus", Keravan Puuteollisuus, 1950-tal, benen i lackad björk, sits samt rygg i faner, bär tillverkarens stämplar, numrering på ryggstödet, bredd 57 cm, sitthöjd ca 45 cm, tot. höjd 75 cm

Slitage, stötmärken, fanerskador, krackelerad lack

703453

2019-11-25