Carl XIV Johan ram med krona
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REGENTPORTRÄTT, Carl XIV Johan, efter Francois Gerard, litografi, ram krönt med krona, bildyta ca 34x29 cm
PROVENIENS: Gåva från konungen till Gustaf af Ugglas (Forsmark) och därefter Emanuel Cederström (Krusenbergs herrgård)
Ramens krona med mindre skada/bortfall
703456
2019-11-18