Carl XIV Johan ram med krona

Carl XIV Johan ram med krona
Carl XIV Johan ram med krona
Carl XIV Johan ram med krona
Carl XIV Johan ram med krona
Carl XIV Johan ram med krona
Carl XIV Johan ram med krona

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

REGENTPORTRÄTT, Carl XIV Johan, efter Francois Gerard, litografi, ram krönt med krona, bildyta ca 34x29 cm

PROVENIENS: Gåva från konungen till Gustaf af Ugglas (Forsmark) och därefter Emanuel Cederström (Krusenbergs herrgård)

Ramens krona med mindre skada/bortfall

703456

2019-11-18