Tidskriften Punch 60 volymer

Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer
Tidskriften Punch 60 volymer

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PUNCH (60). Tidskriften Punch. (Punch, or the London Charivari). Vol 40-99. Årgång 1860-90.
Rikt illustrerade. Samtida bruna hfrbd. 60 vol.

Proveniens: Friherre Emanuel Thure Cederström (1848 - 1920), Krusenbergs herrgård, Alsike socken, Uppland.

Ej genomgångna. 8 första volymerna hårt nötta och delvis skadade. Övriga delvis nötta band, några sprickor i falsar, vissa skador.

703477

2019-11-18