Koppar med fat Kina 1700-tal

Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

KOPPAR MED FAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, en etikettmärkt "Christie´s Lot 5059 The Nanking Cargo", vrakfynd, höjd ca 4, diameter 10-12 cm

Nagg

703543

2019-11-19