Skål 1800-tal

Skål 1800-tal
Skål 1800-tal
Skål 1800-tal
Skål 1800-tal
Skål 1800-tal
Skål 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, på fot, 1800-tal, sannolikt Göteborgs Glasbruk, blått glas med vit kant, höjd ca 10, diameter 19,5 cm
PROVENIENS: Stopalo

Foten med obetydlig underliggande nagg

703561

2019-11-24