Servisdelar Rörstrand

Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, "Etruskiska vaser", servisdelar, 18 st, flintgods, formgivningsår 1865, bestående av 10 djupa tallrikar, 7 tallrikar, karott med lock
PROVENIENS: Stopalo

En tallrik med hårspricka, dekorslitage, missfärgningar, glasyrnagg, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma

703588

2019-11-24