Clemt Gonland fickur 1800-talets första del
Klubbat för:
350 SEK
1 500 SEK
CLEMT GONLAND, fickur, 1800-talets första del, manuellt urverk, engelskt spetstandsgång, silver, mineralglas, verk nr. 654, diam ca 50x57 mm (ytterboett)
Åldersrelaterat slitage. Boett med smärre bucklor. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
703711
2019-12-15