Stekfat fajans Holland

Stekfat fajans Holland
Stekfat fajans Holland
Stekfat fajans Holland
Stekfat fajans Holland
Stekfat fajans Holland
Stekfat fajans Holland

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STEKFAT, fajans, Holland, 1700-talets första hälft/mitt, senbarock/rokoko, dekor av blommor i underglasyrblått, längd ca 48 cm
PROVENIENS: Stopalo

Lagningar, slitage

703760

2019-11-24