Skåp gotisk stil
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, ek, troligen England, 1800-tal, gotisk stil, skuren dekor, krön med genombruten dekorlist, två lådor samt fällbar klaff, inrett med speglar (skadade) samt belysning, benställning med svarvade framben, höjd ca 191, 94x54 cm, nyckel saknas
Senare benställning, slitage, spegelglas invändigt med skador, nyckel saknas, SAV garanterar ej funktionen på belysningen
703792
2019-11-23