Vitrinskåp 1800-tal Nyrenässans

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VITRINSKÅP, furu, 1800-talets fjärde kvartal, nyrenässans, dekor av svarvade kolonetter, bemålat i ljusgrått, dragring i metall, höjd ca 135, 101x45 cm

Senare bemålning, omarbetat, tidigare del av buffé, avslag

703816

2019-11-22