Skål Japan Imari

Skål Japan Imari
Skål Japan Imari
Skål Japan Imari
Skål Japan Imari
Skål Japan Imari
Skål Japan Imari
Skål Japan Imari
Skål Japan Imari

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), Imari, hexagonal form, höjd ca 10, diameter 31 cm
PROVENIENS: Stopalo

Slitage, repor, nagg

703826

2019-11-24