Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, emalj, Kina, 1900-talets första hälft, hexagonal form, med hänklar, polykrom dekor av blommor, höjd ca 31 cm
PROVENIENS: Stopalo

Stötskador/bortfall

703838

2019-11-24