Lockurnor Kina Café au laitglasyr

Klubbat för:

4 600 SEK

1 500 SEK

LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformade, batavia, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, monterade med bronsomfattning, höjd ca 32 cm
PROVENIENS: Stopalo

En med omfattande lagning

703843

2019-11-24