Bokstöd JE Sévellec

Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec
Bokstöd JE Sévellec

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JE SÉVELLEC, bokstöd, 1 par, HenRiot Quimper, Frankrike, 1900-talets första hälft, flintgods, vitglaserade, föreställande mansfigurer, höjd ca 13,5, längd 17,5 cm
PROVENIENS: Stopalo

Glasyrnagg

703977

2019-11-24