salongsgrupp sengustaviansk stil

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

SALONGSGRUPP, sengustaviansk stil, 1900-tal, 8 dlr, bestående av bord, 2 karmstolar, 4 stolar samt soffa, dekor i form av kannelerade ben, bladhölster, och fleuroner, textil klädsel, soffan bredd ca 145, stolarnas sitthöjd ca 45, soffans sitthöjd ca 49, bordets diameter diameter 86 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, stötmärken klädseln något smutsad och fläckar

704014

Päivämäärä:

2019-11-19