Pokal med lock Simon Gate
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE (1883-1945), pokal, Orrefors, rakt konande cuppa, ben med nod och ansvällning, fot med omvikt kant, graverad dekor på cuppa och fot av bl a lekande barn, signerad Orrefors. 133. E.G. höjd ca 31 cm
Ben med lagning/förstärkning
704060
2019-11-19