Pokal med lock Simon Gate

Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate
Pokal med lock Simon Gate

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIMON GATE (1883-1945), pokal, Orrefors, rakt konande cuppa, ben med nod och ansvällning, fot med omvikt kant, graverad dekor på cuppa och fot av bl a lekande barn, signerad Orrefors. 133. E.G. höjd ca 31 cm

Ben med lagning/förstärkning

704060

2019-11-19