Damdocka 1800-talets slut
Klubbat för:
1 000 SEK
1 500 SEK
DAMDOCKA, 1800-talets slut, huvud i glaserat porslin, skulpterat och bemålat svart hår, blåmålade ögon, sluten rödmålad mun, kropp i stoppat tyg, klädd i kjol och kappa, längd ca 47 cm, säng i bemålad metall medföljer
PROVENIENS: Stopalo
Slitna kläder o kropp
704078
2019-11-24