Syskrin Kina 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
1 500 SEK
SYSKRIN, 2 st, lackarbeten, 1800-talets slut, Kina, bemålad dekor av figurscener, fötter i form av lejontassar, höjd ca 14-16,5, 21x15 resp 36x27 cm, en nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas, smärre ytskador
704140
2019-11-24