Skål omkring 1900

Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900
Skål omkring 1900

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL, på fot, porslin, omkring 1900-tal, vitglaserad med dekor i guld o polykroma blommor, märkt i underglasyblått EAS under krona, höjd 26, diameter 30 cm
PROVENIENS: Stopalo

704157

2019-11-24