Gruen Curver armbandsur 1940-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRUEN, Curver, armbandsur, 1940-tal, manuellt urverk, gold filled, mineralglas, senare läderrem ej original, ref nr. M 85115, serie nr. 370882, kaliber 370, diam ca 22c30 mm.
Urverket har samma kurvform som boetten. Detta är ett unikt patent för Gruen.
Bruksslitage. Fungerar vid inskrivningatillfället. SAV garanterar ej funktionen.
704197
2019-12-15