Oidentifierad konstnär teckning
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, studie av manshuvud, 1800-tal, svart och rödkrita, märkt med monogram, sannolikt samlarstämpel, ramen barock, 1700-talets första hälft, teckningen ca 14,5x14 cm och ramen 49x42 cm
Ingår i tema Samlarhem
Mindre fläckar, ramen med bruks och åldersrelaterat slitage
704218
2019-11-26