Oidentifierad konstnär teckning

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, studie av manshuvud, 1800-tal, svart och rödkrita, märkt med monogram, sannolikt samlarstämpel, ramen barock, 1700-talets första hälft, teckningen ca 14,5x14 cm och ramen 49x42 cm

Ingår i tema Samlarhem

Mindre fläckar, ramen med bruks och åldersrelaterat slitage

704218

2019-11-26