Skulptur Diana

Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana
Skulptur Diana

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKULPTUR, 1800-talets andra hälft, skulpterat trä, förställande jaktgudinnan Diana, monogramsignerad HK, total höjd inkl sockel 36 cm
PROVENIENS: Stopalo

Skada (ett finger saknas)

704229

2019-11-24