Sidenmålning 1800-talets första hälft

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIDENMÅLNING, 1800-talets första hälft, signerad o daterad AC Timm M.L.TIMM october 1819, gouache på siden med flossad bakgrund, föreställande medaljong med Euridice, i bandbroderi av strödda blommor, ca 43x43 cm
PROVENIENS: Stopalo

Fläckar

704353

2019-11-24