Sidenmålning 1800-talets första hälft
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDENMÅLNING, 1800-talets första hälft, signerad o daterad AC Timm M.L.TIMM october 1819, gouache på siden med flossad bakgrund, föreställande medaljong med Euridice, i bandbroderi av strödda blommor, ca 43x43 cm
PROVENIENS: Stopalo
Fläckar
704353
2019-11-24