Kraitz skulptur
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRAITZ, Ulla och Gustav (född 1936 resp 1926) skulptur, stengods, signerad, i form av hästhuvud, på svartbetsad träsockel, längd ca 8 cm, höjd 9,5 cm (13,5 cm inkl sockel)
Obetydligt ytslitage
704358
2019-11-29