Kraitz skulptur

Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur
Kraitz skulptur

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KRAITZ, Ulla och Gustav (född 1936 resp 1926) skulptur, stengods, signerad, i form av hästhuvud, på svartbetsad träsockel, längd ca 8 cm, höjd 9,5 cm (13,5 cm inkl sockel)

Obetydligt ytslitage

704358

2019-11-29