Kakfat Kina 1800-tal Kanton

Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton
Kakfat Kina 1800-tal Kanton

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAKFAT, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), Kanton, monterad i metallställ, med hänklar, höjd ca 9, diameter 22, längd 29 cm
PROVENIENS: Stopalo

Slitage

704359

2019-11-24