5 glasföremål Catti Åselius Lidbeck

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CATTI ÅSELIUS LIDBECK, "Måsen" bl a, 4 delar, och pokal, Lindshammar, 3 skålar och ljusstake "Måsen" med handmålad dekor, höjd 8-19,5 cm, pokal med dekor av prickar och ränder i svart och violett mot klar och blå fond, höjd 21,5 cm, etikettmärkta, "Måsen"-delarna även signerade C. Å-L HW, och TW

Ljusstaken med obetydlig nagg

704440

2019-12-05