Skrivbord, allmoge
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, med snedklaff, sannolikt Hälsingland, 1700-tal, originalmåleri på snedklaffens insida daterat 1775, gångjärn samt detaljer i järnsmide, höjd ca 85, 94x57 cm
Avlutat samt åldersrelaterat slitage
704466
2019-11-20