Skrivbord, allmoge

Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge
Skrivbord, allmoge

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIVBORD, med snedklaff, sannolikt Hälsingland, 1700-tal, originalmåleri på snedklaffens insida daterat 1775, gångjärn samt detaljer i järnsmide, höjd ca 85, 94x57 cm

Avlutat samt åldersrelaterat slitage

704466

2019-11-20