ORRANÄS BRUK konstglas
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ORRANÄS BRUK, Designkollektion från öppningen av Orranäs bruk 5 signerade objekt av 5 konstnärer,
- Olle Brozén
- Astrid Gate
- Aino Gate
- Jeanette Lennartsdotter
- Jangir Maddadi
Objekten ligger i en trälåda och är numrerade.
tillverkade 2017 i begränsad upplaga #486 av en upplaga på 500, Höjd ca 10-25 cm ingår i temaauktion "Samtida Konstglas"
704471
2019-11-20