ORRANÄS BRUK konstglas

ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas
ORRANÄS BRUK konstglas

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORRANÄS BRUK, Designkollektion från öppningen av Orranäs bruk 5 signerade objekt av 5 konstnärer,
- Olle Brozén
- Astrid Gate
- Aino Gate
- Jeanette Lennartsdotter
- Jangir Maddadi
Objekten ligger i en trälåda och är numrerade.
tillverkade 2017 i begränsad upplaga #486 av en upplaga på 500, Höjd ca 10-25 cm ingår i temaauktion "Samtida Konstglas"

704471

2019-11-20