Sgian Dubh

Sgian Dubh
Sgian Dubh
Sgian Dubh
Sgian Dubh
Sgian Dubh
Sgian Dubh

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SGIAN DUBH, 1900-talets första kvartal, skottsk, Ferguson & MacBean, skaft i snidat trä med flätad dekor, dekornitar, knapp i form av innefattad citrin, blad märkt .ERGUSON & MACBEAN / INVERNESS´, slidan i läder med beslag i silver, beslag med tillverkarstämplar, längd ca 17,5 cm

Slitage, kraftiga hack

704480

2019-11-24