Ole Gjerløv-Knudsen Torben Lind Fåtöljer
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLE GJERLØV-KNUDSEN/ TORBEN LIND, Ett par fåtöljer, ´´Moduline´´, CADO, Danmark, 1900-talets andra hälft, stomme av riopalisander, klädsel i skinn, medföljer tre lösa karmar, höjd ca 70 cm, sitthöjd ca 37 cm, bredd 70 cm
CITES intyg för riopalisander medföljer
Säljes för Kronofogdens räkning
bruksslitage, läder med slitage, skruvar saknas till armstöd
704569
2019-12-19