Ole Gjerløv-Knudsen Torben Lind Fåtöljer

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OLE GJERLØV-KNUDSEN/ TORBEN LIND, Ett par fåtöljer, ´´Moduline´´, CADO, Danmark, 1900-talets andra hälft, stomme av riopalisander, klädsel i skinn, medföljer tre lösa karmar, höjd ca 70 cm, sitthöjd ca 37 cm, bredd 70 cm

CITES intyg för riopalisander medföljer

Säljes för Kronofogdens räkning

bruksslitage, läder med slitage, skruvar saknas till armstöd

704569

2019-12-19