Klubbat för:
4 000 SEK
5 500 SEK
KAMIN, gjutjärn, L. Lange & Co, Svendborg, Fyn, Danmark, tidigt 1900-tal, höjd ca 109, diamater ca 33 cm
FUngerar enligt uppgift, bruksslitage
704647
2019-11-20