Klänningar

Klänningar
Klänningar
Klänningar
Klänningar
Klänningar
Klänningar

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KLÄNNINGAR, 2 st, för barn, ca 1880-tal, en med kort ärm, gräddvit bomullsrips, dekor av band och knappar i samma nyans, längd ca 53 cm, den andra i ljust lila bomullstyg, fodrad med stramalj, 2 volanger med plisserade veck, dekorerad med bomullsband med hålsöm, längd ca 73 cm, skor och hätta i vit spets medföljer
PROVENIENS: Stopalo

Vit klänning med fläckar, lila klänning saknar foder

704700

2019-11-24