Hovedvandsæg / luktdosa silver Christian Greiersen

Klubbat för:

4 400 SEK

2 000 SEK

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, Danmark, dekor med festonger, krönt med fågel, invändigt förgylld, stämplad Christian Greiersen (Gregersen) Köpenhamn (verksam ca. 1796-1808), höjd ca 8,5 cm
PROVENIENS: Stopalo

704750

2019-11-24