Hovedvandsæg / luktdosa silver Christian Greiersen
Klubbat för:
4 400 SEK
2 000 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, Danmark, dekor med festonger, krönt med fågel, invändigt förgylld, stämplad Christian Greiersen (Gregersen) Köpenhamn (verksam ca. 1796-1808), höjd ca 8,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
704750
2019-11-24