Reklamskylt 1920 /1930-tal
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
REKLAMSKYLT, 1920/30-tal, rektangulär skylt i emaljerad plåt. Motivet är olika läskedrycker, text "Messina", samt "Ramona", bakgrund med vit ram. Måtten är 59 x 39 cm, skylten tillverkad av Boos & Hahn, Ortenberg-Baden. Märkning "Pyro Email Boos & Hahn, Ortenberg (Baden)".
Smärre slitage.
704795
2019-11-20