Reklamskylt 1920 /1930-tal

Reklamskylt 1920 /1930-tal
Reklamskylt 1920 /1930-tal
Reklamskylt 1920 /1930-tal
Reklamskylt 1920 /1930-tal

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

REKLAMSKYLT, 1920/30-tal, rektangulär skylt i emaljerad plåt. Motivet är olika läskedrycker, text "Messina", samt "Ramona", bakgrund med vit ram. Måtten är 59 x 39 cm, skylten tillverkad av Boos & Hahn, Ortenberg-Baden. Märkning "Pyro Email Boos & Hahn, Ortenberg (Baden)".

Smärre slitage.

704795

2019-11-20