Ikon
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Gudsmodern med Jesus ock S:t Nikolaus.
Centrala Ryssland, 1800-talets slut,
tempera och olja, samt förgyllning på pannå.
27 x 22 cm
Ingår i tema Samlarhem
Spricka med färgbortfall, krackelyr, slitage
705037
2019-11-26