Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Gudsmodern med Jesus ock S:t Nikolaus.
Centrala Ryssland, 1800-talets slut,
tempera och olja, samt förgyllning på pannå.
27 x 22 cm

Ingår i tema Samlarhem

Spricka med färgbortfall, krackelyr, slitage

705037

2019-11-26