Bordsur 1800-tal

Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, 1800-tal förgyllt, Putti med penna och målning föreställande putti, nederdel med musselformationer och akantusdekor, emaljerad urtavla, pendel finns, ca bredd exkl sockel 29 cm, höjd 28

Ej funktionstestad. Saknar glas och nycklar och ur till bakstycke. Ställvis slitage och bortfall av förgyllning.

705058

2019-11-21